c0ffee.pl

o kodzie przy kubku kawy

Witaj na moim blogu! Jestem Kamil, na codzień zajmuje się pisaniem kodu w Javie (i nie tylko). Więcej o mnie możesz znaleźć na mojej stronie.

Dostęp do Neo4j Browser poprzez Nginx

Dostęp do Neo4j Browser poprzez Nginx

Podczas jednego z projektów konieczne było udostępnienie domyślnej aplikacji do przeglądania bazy danych Neo4j (Neo4j Browser), poprzez Nginx. Jak to zrobić - krótko i szybko w tym wpisie. ;-)

Motywacją do napisania tego opisu był brak sensownej, krótkiej i w 100% działającej konfiguracji dostępnej w sieci.

Zaczynamy oczywiście od uruchomienia serwera - jeśli mamy ściągniętą paczkę to wystarczy komenda ./bin/neo4j start w katalogu z zawartością archiwum. Otrzymamy komunikat, że serwer startuje i… “http://localhost:7474/ is ready.”, co oznacza, że Neo4j Browser jest gotowy do użycia pod wyżej wymienionym adresem. :-)

Zajmiemy się teraz konfiguracją Nginx. Utwórzmy plik neo4j.yourdomain.tld w katalogu /etc/nginx/sites-available/. Ciąg znaków neo4j.yourdomain.tld zamieniamy na domenę, pod którą chcemy umieścić Neo4j Browser. Następnie uzupełniamy go następującą konfiguracja:


upstream neo4j-browser {
  server 127.0.0.1:7474;
}

server {
  listen 80;
  server_name neo4j.yourdomain.tld;

  try_files $uri/index.html $uri.html $uri /;

  location / {
      proxy_pass http://neo4j-browser;
      proxy_set_header Host $host;
      proxy_set_header X-Real-IP $remote_addr;
      proxy_set_header X-Forwarded-For $proxy_add_x_forwarded_for;
  }
}

Ta konfiguracja sprawia, że wszystkie wywołania skierowane pod http://neo4j.yourdomain.tld są przekierowywane pod adres 127.0.0.1:7474 (zdefiniowany w jako upstream neo4j-browser).

Musimy teraz aktywować naszą konfigurację (np. korzystając z nginx_modsite - nginx_modsite -e neo4j.yourdomain.tld) i zrestartować Nginx (nginx_modsite spyta czy nie chcemy przypadkiem zrobić tego od razu). I gotowe - wystarczy teraz wejść na http://neo4j.yourdomain.tld i cieszyć się z dostępu do aplikacji! :-)

Neo4j poprzez nginx

Opublikowano:
comments powered by Disqus

Wszystkie wpisy, które tutaj znajdziesz są pod licencją CC BY-NC 4.0.

Strona korzysta z ciasteczek. Po więcej informacji zajrzyj w pomoc dostarczaną przez producenta Twojej przeglądarki.